Wynajem ekspresów do kawy – idealne rozwiązanie dla Twojej firmy

ekspres do kawy wynajem

Wynajem ekspresów do kawy staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Dlaczego? Badania przeprowadzone w 2022 roku, przez firmę Arc Rynek i Opinia, wskazują jedno – więcej niż połowa Polaków, spożywa kawę poza domem. Decydują się na to, nie tylko ze względu na działanie kofeiny, ale również z powodu wyjątkowego smaku kawy, która rozpieszcza zmysły i jest okazją do krótkiej przerwy w pracy. Wyniki badań wskazują, że Polacy najchętniej sięgają po latte oraz espresso. W poniższym artykule zawarte zostały wszystkie niezbędne informacje dotyczące wynajmu ekspresów do kawy, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o dzierżawie.

Dzierżawa ekspresów – dlaczego warto się zdecydować?

Wiele firm, zwłaszcza tych początkujących, ze względu na ograniczone fundusze, poszukuje rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na morale pracowników, a równocześnie nie obciążą nadmiernie budżetu firmy.

Dzierżawa ekspresów jest idealną alternatywą dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Dodatkowo wynajem ekspresów do kawy, jest tańszą opcją niż np. ich leasing.

Samodzielny zakup dobrego ekspresu jest wydatkiem rzędu dwóch – czterech tysięcy. Dla początkujących przedsiębiorców niejednokrotnie jest to kwota, którą wolą zainwestować w inne obszary firmy. Usługa dzierżawy ekspresu sprawia, że koszty rozkładają się równomiernie, nie będąc nadmiernym obciążeniem.

Wypożyczenie ekspresu wiążę się również z pełnym serwisem, oferowanym przez firmę wynajmującą. Z tego względu, właściciele firm nie muszą martwić się o montaż bądź poprawne działanie sprzętu. Po okresie wynajmu, wynajmujący nie wykupuje używanego dotychczas ekspresu i może pozwolić sobie na wymianę modelu. Dzięki temu zapewnia swoim pracownikom jak najwyższą jakość kawy, co może przekładać się na ich ogólne zadowolenie z pracy.

Wynajem ekspresu do kawy a kwestie podatkowe

Kolejną kwestią, która może zainteresować przedsiębiorców, jest fakt, że wynajem ekspresu nie jest tym samym co obciążenie kredytowe. Dzięki temu dzierżawa ekspresów nie wpływa na zdolność kredytową firmy – jest to szczególnie ważne dla działalności, która niedawno debiutowała na rynku. Dodatkowo koszt wynajmu zalicza się do kosztów uzyskania przychodu, co w konsekwencji wpływa na obniżenie zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym.

Gdzie sprawdzi się wynajem ekspresów do kawy?

Z oczywistych względów, ekspresy do kawy sprawdzą się we wszystkich lokalach o charakterze gastronomicznym. Ze względu na wynajem, który obniża jednorazowe koszty, nie trzeba szukać kompromisów i można wybrać najlepszy ekspres, który będzie serwował wysokiej jakości napój. Dobrej jakości kawa, przyrządzona w odpowiednim ekspresie, spowoduje, że klienci chętnie będą powracać do kawiarni bądź restauracji. Dzierżawa ekspresów do kawy może być wyjątkowa opłacalna, biorąc pod uwagę przeprowadzone badania.

Skoro ponad połowa Polaków pije kawę poza domem, istnieje duże prawdopodobieństwo, przyciągnięcia klientów wysoko jakościowym produktem.

Ekspres do kawy powinien znaleźć się również w firmie, która zatrudnia pracowników stacjonarnie. Dzięki temu pracownicy będą mogli napić się pysznej kawy, a sama placówka będzie kojarzyć się z miejscem, w którym dba się o dobro załogi. Energetyzująca moc kawy, sprawi również, że pracownicy będą mieli więcej chęci do wykonywania swoich obowiązków.

Gdzie jeszcze sprawdzi się wynajem ekspresu do kawy?

Oprócz wyżej wymienionych opcji są jeszcze inne miejsca, w których ekspres do kawy sprawdzi się idealnie m.in.:

  • uczelnie wyższe.
  • szpitale.
  • hotele.
  • placówki branży beauty.

Czy wynajem ekspresów do kawy musi być długoterminowy?

Oczywiście, że nie! Możliwy jest również wynajem krótkoterminowy. Istnieje wiele sytuacji, w których zapotrzebowanie na ekspres do kawy wynosi zaledwie jeden bądź kilka dni. Może się tak zdarzyć w przypadku organizacji eventów, targów promocyjnych, spotkań integracyjnych, szkoleń itp. Decydując się na wynajem ekspresu na taką okazję, można mieć pewność, że dostarczony przez firmę wynajmującą sprzęt, będzie w pełni sprawny.

Ekspresy kolbowe a ekspresy automatyczne – co wybrać?

Zarówno ekspresy kolbowe, jak i ekspresy automatyczne działają na podobnej zasadzie. Przez zmielone ziarna kawy, przepuszczana jest gorąca woda pod ciśnieniem, która w efekcie daje aromatyczną kawę.

Ekspres kolbowy

Ekspres kolbowy wymaga znajomości obsługi tego typu sprzętu i sam proces parzenia kawy jest dłuższy, niż w przypadku ekspresu automatycznego. Należy również samodzielnie spienić mleko, co może być utrudnieniem dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły.

Dodatkowo ekspres kolbowy wymaga młynka, który zmieli ziarna kawy, a jego czyszczenie może być bardziej czasochłonne, względem automatycznego odpowiednika. Niemniej jednak ten rodzaj ekspresu pozwala na większą kontrolę nad otrzymaną kawę. Możemy dowolnie modyfikować ilość wsypanej mieszanki oraz długość jej parzenia.

Ekspres kolbowy idealnie sprawdzi się w kawiarniach, gdzie klienci poczekają trochę dłużej, w zamian otrzymując idealny napój z kofeiną.

Ekspresy automatyczne

Ten rodzaj ekspresów sprawdzi się w firmach, gdzie liczy się czas pracownika. Łatwość w obsłudze powoduje, że kawa staje się dostępna dla całej załogi. Dodatkowo nie trzeba martwić się o higienę takiego sprzętu, ponieważ tego typu modele, mają funkcję automatycznego czyszczenia.

Ekspresy automatyczne wyposażone są w programy, które powodują, że za jednym kliknięciem, otrzymuje się ulubioną kawę. Latte czy espresso? Pracownik ma pełną dowolność w wyborze, a wszystko to otrzyma w krótkim czasie. Dzięki temu zostanie mu chwila na delektowanie się smakiem dobrej kawy.

Wynajem ekspresu – informacje w pigułce

Podsumowując powyższy artykuł, decyzja o wynajmie ekspresów jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ ekspres dostępny jest nawet dla osób, które nie posiadają gotówki na zakup ekspresu na własność. Dodatkowo koszty utrzymania sprzętu są stosunkowo niskie, a usługa dzierżawy ekspresu obejmuje również serwis ekspresów. Po wygaśnięciu umowy wynajmu to firma wynajmująca odpowiedzialna jest za ekspres do kawy. Zapach świeżo palonej kawy pozytywnie wpływa na nastroje pracowników, a sama moc mieszanki, daje energię na cały dzień.