Automaty z jedzeniem, czyli przekąski i napoje w zasięgu ręki

automaty przekąski napoje

Każdy pracodawca stara się zapewnić swoim pracownikom maksymalnie komfortowe i dogodne warunki. Jednym z ciekawszych sposobów na realizowanie tego celu mogą okazać się automaty z jedzeniem i napojami dla firm. Nowoczesny automat to ogromna wygoda dla pracowników. Dzięki takiemu urządzeniu mają zapewniony łatwy i szybki dostęp do ulubionych przekąsek i zdrowych soków. Gdzie stosuje się automaty vendingowe? Jakie są zalety użytkowania automatów i w jakie funkcje wyposażone są współcześnie te urządzenia? Zapraszamy do lektury artykułu! 

Nowoczesne automaty z jedzeniem dla firm i instytucji publicznych

Automaty z jedzeniem można znaleźć już nie tylko w korporacjach czy dużych firmach, ale także placówkach edukacyjnych (szkoły podstawowe, średnie i wyższe) oraz wszelkich instytucjach publicznych.

Rynek automatów nieustannie się rozrasta, a oferowane urządzenia są stale ulepszane o nowe, użyteczne funkcje. Współczesne automaty z jedzeniem obsługują nie tylko gotówkę, ale także karty płatnicze, oferując jednocześnie wygodne aplikacje mobilne, dzięki którym korzystanie z nich staje się jeszcze wygodniejsze.

Co można kupić w automatach z jedzeniem?

Czasy, w których automaty z jedzeniem miały w ofercie jedynie kilka gatunków słodkości i napoje gazowane już dawno minęły. Obecnie oferta tych urządzeń, jak również ich filozofia, diametralnie się zmieniła. Celem jest zapewnienie użytkownikowi jak największego wyboru produktów, spośród których wybierze najlepsze dla siebie. Automat może więc bazować np. na sprzedaży przekąsek, takich jak batony proteinowe i produkty fit. Może również oferować dania obiadowe instant, które będą idealnym urozmaiceniem przerwy w pracy lub nauce.

Korzystanie z automatu jest dziś banalnie proste. Są one wyposażone w czytelne wyświetlacze i diodowe oświetlenie, dzięki którym zakup wybranych przekąsek jest prostszy niż kiedykolwiek. Użytkownik ma do wyboru dowolną formę płatności, istnieje m.in. możliwość płacenia za przekąski kartami pracowniczymi, co stanowi ogromne udogodnienie.

Przeczytaj także artykuł: Wszystko, co trzeba wiedzieć o automatach vendingowych.

Skąd wzięły się automaty z jedzeniem?

Moda na automaty z przekąskami narodziła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie takie urządzenia były dostępne już na przełomie XIX i XX wieku. Wówczas za produkty płaciło się oczywiście monetami, a wybór towarów dostępnych tą metodą był mocno ograniczony. Na przestrzeni lat automaty z jedzeniem dotarły też do innych regionów świata, w tym do Japonii czy Europy. Oferta automatów stale się rozwija i są one udoskonalane o nowe, innowacyjne funkcje.

Maszyny vendingowe sprzedają nie tylko przekąski

Należy podkreślić, że asortyment w automacie może wykraczać poza przekąski. W ten sam sposób można kupić również picie jak, chociażby napoje izotoniczne lub naturalne soki. Wybór produktów właściwie ograniczony jest wyłącznie ilością automatów, które firma lub instytucja zdecyduje się wprowadzić do oferty. Optymalna ilość maszyn będzie zależała m.in. od ilości pracowników lub użytkowników, korzystających z automatu. W przypadku większych firm, warto postawić na kilka automatów z jedzeniem i piciem, najlepiej ulokowanych na różnych piętrach budynku. Maksymalnie ułatwi to dostęp do automatu i zdrowego oraz pożywnego jedzenia.

Maszyny z przekąskami i napojami – jakie mają zalety dla firm?

Do największych zalet maszyny vendingowej należą między innymi:

  • prostota obsługi – intuicyjny panel i bezawaryjny system podawania nie sprawiają problemów użytkownikom (niezależnie od ich wieku),
  • atrakcyjny wygląd – maszyny z jedzeniem mają nowoczesny design, są też podświetlane, dzięki czemu całość doskonale się prezentuje, 
  • szeroki wybór płatności – automaty umożliwiają płatności gotówką, kartą, w tym także zbliżeniowo, co jest dużym udogodnieniem,
  • wielkość – automat vendingowy cechuje się dużą pojemnością, a więc zmieści szeroką gamę produktów, 
  • duży wybór automatów w ofercie – dostępne są maszyny o różnej wielkości, pojemności i specyfikacji technicznej, dzięki czemu łatwo dopasować je do specyfiki firm oraz klientów.

Kiedy warto nabyć maszyny vendingowe dla firm?

Automat z jedzeniem idealnie sprawdzi się w firmie, gdy priorytetem jest poprawa komfortu pracowników, a także klientów lub interesantów odwiedzających jej siedzibę. Jeśli zakład pracy lub instytucja to niewielki obiekt, wystarczający okaże się prawdopodobnie jeden automat, za to oferujący odpowiednio szeroką gamę produktów, w tym również produkty fit.

Dla firm i obiektów obsługujących setki osób pojedynczy automat to za mało. Nietrudno sobie wyobrazić, że w trakcie przerwy śniadaniowej będą się przed nim ustawiały kolejki. Aby poprawić wygodę użytkowników i umożliwić szybką obsługę, warto zdecydować się na co najmniej kilku automatów, które zaspokoją potrzeby osób korzystających z obiektu.

Do jakich celów odpowiednie są automaty z jedzeniem?

Warto zdawać sobie sprawę, że występują różne rodzaje automatów vendingowych, spośród których część jest przystosowana do wydawania produktów ciepłych, w tym kaw i herbat. To bardzo wygodna opcja do biura lub korporacji, która zaskarbi kierownictwu sympatię podwładnych.

Dlaczego warto postawić na automaty z jedzeniem?

Czym wyróżniają się automaty Orchestra Evoca dostępne w naszej ofercie? Przede wszystkim wysokimi walorami użytkowymi i energooszczędnością. To rozwiązanie dla wymagających klientów, dające bezkonkurencyjne możliwości konfiguracji. Duży wyświetlacz TFT pozwala na wygodne przeprowadzenie zakupów, a także odczyt dodatkowych informacji, takich jak np. wartość odżywcza kupowanych produktów.

Oferujemy urządzenia, które należą do wiodących na rynku i można je spotkać w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, jak wyższe uczelnie i siedziby międzynarodowych korporacji.

Co ważne, temperatura przechowywania w automacie jest zróżnicowana. Przekąski można przechowywać w temperaturze od 8 do 14 stopni Celsjusza, zaś napoje w warunkach od 5 do 8 stopni. Wystarczy kupić automat Orchestra, by wyposażyć firmę w urządzenie, które zaspokoi potrzeby personelu i klientów w zakresie dostępu do wartościowych przekąsek.

Automat Orchestra Evoca dla firm oraz instytucji

Oferujemy najwyższej klasy automaty z jedzeniem przeznaczone na wynajem lub na sprzedaż. Zapewniają one wygodę użytkowania i nowoczesny design, który przyciągnie uwagę pracowników i gości firmy.

Ta energooszczędna maszyna vendingowa z łatwym w obsłudze interfejsem to klasa sama w sobie. Warto zapoznać się ze szczegółowymi danymi technicznymi urządzenia i dowiedzieć, dlaczego jest ono jednym z liderów sektora, coraz chętniej wybieranym przez szczególnie wymagających odbiorców. Zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z pozostałymi urządzeniami, które posiadamy w swojej ofercie. Bez względu na to, który wybierzesz, wszystkie wyróżniają się najwyższą jakością i pełną funkcjonalnością. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!