Coraz częściej w budynkach użyteczności publicznej oraz przestrzeniach współdzielonych pojawiają się automaty z napojami. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ są one samoobsługowe i nie zajmują wiele miejsca. Nie w każdym budynku uda się zagospodarować miejsce na, chociażby niewielki sklepik sprzedający produkty tego typu. Automaty do napojów to niewielkie maszyny vendingowe odpowiadające za przygotowanie gorących napojów i napojów zimnych. Istnieje też automat uniwersalny do napoi zimnych, przekąsek i batonów. Wówczas dostępne produkty widoczne są w tzw. oknie wystawowym.

Orchestra Evoca – automat do napojów zimnych

Orchestra Evoca to automat do sprzedaży napojów o ponadczasowym wyglądzie. Produkty są bardzo dobrze widoczne, a ich wyszukiwanie nie zajmuje dużo czasu. Ponadto, automat posiada bardzo wysoki poziom energooszczędności. Wyświetlacz TFT podaje informacje o wartości odżywczej produktów znajdujących się we wnętrzu automatu. Sprzęt łączy w sobie innowacyjność i precyzję. Dane techniczne pozwalają na sprawne korzystanie ze sprzętu, a napoje są smaczne i zgodne z oczekiwaniami nawet najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego warto wstawić taki automaty do napojów?

W większości biurowców i budynków użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, urzędy) można znaleźć automat, w którym kupimy napoje gorące. Często spotkać można też maszyny z napojami zimnymi. Właściciele lub osoby zarządzające budynkami często zastanawiają się, czy zainteresowanie takowymi napojami będzie wystarczające. Nie zapominajmy, że jest to idealne rozwiązanie o każdej porze roku. Trunki znajdujące się w takiej maszynie utrzymują odpowiednią temperaturę, mają dobrą datą ważności i są wysokiej jakości. Klient z pewnością chętnie skorzysta z takiej możliwości.

Automat z napojami zimnymi w firmie

Często natłok obowiązków nie pozwala na zrobienie sobie przerwy i wyjście do sklepu. Ponadto, nie zawsze w pobliżu znajduje się sklep. Wtedy pomocą służy automat i napoje, które można w nim kupić. W wielu maszynach tego typu znaleźć można również przekąski. Zaopatrzenie może być więc naprawdę różne. Korzystając z naszych usług, to klienci wybierają asortyment odpowiedni dla siebie oraz najwłaściwszy rodzaj napojów (napoje zimne lub gorące – kilka rodzajów kawy, herbata).

Z opcji takiej równie chętnie korzystają pracownicy biurowców. Pozwala im to na chwilę wytchnienia przy ulubionym napoju zamkniętego w puszce lub w butelce. Zdecydowanie bardziej popularne są napoje zimne w butelkach, ponieważ nie trzeba ich wypijać od razu. Można zakręcić i schować np. do lodówki. Wiele firm decyduje się na postawienie takiego automatu, aby poprawić komfort pracy swoim pracownikom. Danie im dostępu do ulubionych produktów to duży plus dla pracodawcy w oczach osób zatrudnionych.

Przeczytaj także: Automaty z jedzeniem czyli przekąski i napoje w zasięgu ręki.

Korzyści wstawienia automatu

Z pewnością jest to opcja korzystniejsza od zorganizowania bufetu. Ponadto, nawet jeśli w budynku znajduję się bufet, bar lub stołówka, to nie wyklucza to udostępnienia automatu. Im więcej opcji, tym większa szansa na skorzystanie nawet podczas krótkiej przerwy.

Oferta i koszty będą zależne od tego, jakie mamy potrzeby i jaki budżet możemy na to przeznaczyć. Warto też pomyśleć o automacie do gorących napojów. Nie zajmie on dużo miejsca, a z pewnością będzie się cieszył dużym zainteresowaniem. Produkty znajdujące się w tego typu maszynach mogą być bardzo różnorodne i można je z czasem zastępować innymi. Produkt, który najszybciej się kończy, będzie uznany za najbardziej popularny.

Kategorie popularnych przekąsek będą się różnić w zależności od miejsca. Przykładowo, w szkole najczęściej będą kupowane produkty typu przekąski słone i wyroby czekoladowe. W szpitalu natomiast przydatny będzie automat do gorących napojów.

Gdzie można wstawić automaty do napojów?

Automaty do napojów można postawić w zasadzie wszędzie, ale trzeba wybrać lokalizację i uzyskać pozwolenie na wstawienie go w danym miejscu. Po zgodę należy zwrócić się do stosownych władz, które zarządzają budynkiem. Jeśli jest to duży apartamentowiec zaleca się wstawienie więcej niż jednego automaty uniwersalnego – nadal będzie korzystać z niego wiele osób.

Szerokie możliwości

Vending pozwala na sprzedaż produktów za pomocą automatu. Można umieścić tam różne produkty, w zależności od potrzeb i preferencji grupy docelowej. Oczywiście będą to z reguły niewielkie produkty. Taka forma sprzedaży jest wygodna dla konsumentów, ponieważ nie muszą wychodzić z budynku, aby kupić przekąskę. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu.

Ponadto, automaty nie zajmują wiele miejsca, więc pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Taka forma sprzedawania produktów pozwala oszczędzić czas i zminimalizować koszty.

Sprzedaż poprzez automat uniwersalny pozwala dotrzeć do wielu klientów. Ten nowoczesny sposób dystrybucji na przykład napojów gorących staje się coraz bardziej popularny. Nie wymaga dużej inwestycji, a pierwsze zyski pojawiają się bardzo szybko. Ponadto, biznes ten ekspresowo się rozwija, dzięki czemu pojawiają się coraz nowsze rozwiązania.

Zalety automatów vendingowych

Istotną zaletą automatów jest solidna budowa, która pozwala na ich ustawienie w dowolnym miejscu. Dobrej jakości drzwi chronią produkty przed ewentualną kradzieżą. Maszyny są bardzo odporne na włamania oraz uszkodzenia. Wysokiej jakości wykonanie sprawia, że usterki praktycznie się nie zdarzają.

Problematyczna byłaby również kradzież ze względu na wagę maszyny. Wręcz niemożliwe jest nawet jego przewrócenie. Automat do gorących napojów można przymocować do podłoża, dzięki czemu zapewnione będzie kolejne zabezpieczenie. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Korzyści, które dają automaty

Automaty vendingowe pozwalają na poprawę samopoczucia osób, które pracują lub przebywają w danym budynku. Zapewniają ponadto dostęp do gorących i zimnych napojów przez całą dobę. Jest to szczególnie istotne w szpitalach. Po wielu godzinach oczekiwania wiele osób chętnie napije się ciepłej kawy.

Automaty można wstawiać w dowolnych miastach w Polsce. W każdej części kraju jest na nie zapotrzebowanie i w każdym miejscu są one użyteczne. Od miejsca zależeć będzie to, w jakie produkty dany automat będzie wyposażony. Oferty będą się różnić w zależności od potrzeb. Przykładowo, w szkole podstawowej nie będziemy potrzebować kawy, ponieważ dzieci będą zainteresowane głównie słodyczami. Należy więc pamiętać, o dostosowaniu oferty do konsumentów.